Strømsgodset kirke

Åpent under festivalen: mandag 15. september kl 18–21: Omvisning. Besøk gjerne nabomoskeene og baptistkirken samme kveld!

Gateadresse: Grønland 101

Nettsted: kirken.no/stromsgodset

Menighetens dagligliv: Strømsgodset menighet er en luthersk kristen menighet som dekker Grønland-, Danvik- og Gulskogenområdet i Drammen. Menighetens motto er Nær Kristus og nær livet. Menigheten har ukentlige gudstjenester, kor for både barn og voksne, ukentlige samlinger for eldre, med mer. Menigheten samarbeider også med Kirkens Bymisjon og Frelsesarmeen for å gjøre en forskjell for vanskeligstilte i byen vår.

Om bygget/det hellige rommet: Strømsgodset kirke er bygget i tre og ble oppført i 1843. Den har 250 sitteplasser. Menigheten har et stort menighetssenter like ved kirken, som inneholder menighetskontorer og dessuten flere lokaler til utleie, av forskjellig størrelse. Lokalene kan brukes til selskaper, møter eller konferanser.