18.april kl 19: Åpent medlemsmøte på Gurdwaraen i Lier

DOTL ønsker velkommen til åpent medlemsmøte. Vertskap er sikh-menigheten som holder til i Nøsteveien 78 i Lier. 

Onsdag 18.april kl 19.-21.

Program:

Presentasjon av sikhismen og Sri Guru Nanak Niwas, som er navnet på sikh-menigheten. Vi får en omvisning i Gurdwaraen (sikh-tempelet). Dette stod ferdig i 2010 og er et av svært få sikhtempler i Europa som er bygd fra grunnen av.

I pausen står sikh-menigheten for en enkel servering.

Tilslutt får vi en presentasjon av Livsdialog v/ pensjonert sogneprest Jan Otto Eek, som også er styremedlem i DOTL. Livsdialog er en dialogmetode som skaper åpenhet, selvinnsikt og forståelse. Metoden er svært aktuell både i dialoggrupper og i andre sammenhenger. Se også www.livsdialog.no

Praktisk:

  • Gurdwaren ligger på Lier-stranda (Nøsteveien 78) og der er gode parkeringsmuligheter.
  • I templet dekker vi til hodet og tar av oss på bena. Sokker er ok å ha på seg men ikke sko/innesko. Templet låner ut hodetørkler til å dekke hodet med, disse ligger i garderoben.
  • Vi sitter på gulvet i Gurdwaraen (under presentasjonen om sikhismen) men det er også benker for funksjonshemmede.
  • Unngå å ha med rusmidler inn i templet.

Alle er velkommen! 

 

Leave a comment